Hra Hookbruč

Hookbruč© je především volnočasová aktivita.

Základní povinností každého je dodržovat etiketu hry, slušné chování a dodržování pravidel. Hráč je povinnen se umět chovat na (nepokřikovat, netelefonovat,...), ale zejména ke hřišti (opustit hřiště v lepším stavu, než když na něj přišel).

Hra Hookbruč si klade za cíl, aby byla jednoduchá a snadno pochopitelná pro každého. Inspirace pro hru vznikla ve hře kroužky, disc golfu a golfu. Z každé si hookbruč bere něco. Tvůrci hry jsou Ondřej Vrabec a Pavel Vrabec.

Cílem hry je projít dané dráhy/hřiště s co nejmenším počtem hodů obručí. Jednotlivé dráhy mají tzv. PAR (ideální počet hodů) a při hře mohou stát v cestě další překážky (outy, vodní překážka, chráněné zóny...).

Stavebním kamenem hry je volná plocha (park, louka, les, hřiště...), dále obruče (hrací prvek), kůly (cílové body) a hookbručiště (startovní body). Vše ostatní je již pouze na samotných hráčích.

Hřiště
V hookbruči je každé hřiště jiné. Hookbručové hřiště může mít individuální rozměry. Také délky jednotlivých drah jsou individuální. Obtížnost hřiště určuje takzvaný PAR hřiště – tj. počet hodů na které výkonnostní (lépe možná řečeno - zkušený) hráč zahraje dané hřiště (u začátečníka to bývá obvykle více). Obtížnost dané dráhy určuje PAR dráhy.

Foto

hookbruchookbruchookbruchookbruchookbruchookbruchookbruchookbruchookbruc

Venkovní hry

firefox Hookbruč, minigolf, ruské kuželky, člověče nezlob se, šachy... pouze malý výčet her, které se dají hrát (nejenom) venku a jsou určeny pro děti, dospělé, seniory, prostě pro všechny, kdo chtějí aktivně a zábavně trávit svůj volný čas...

eshop.zahradnizabava.cz